kalinea

ZABIEG NA OCZY SPECIAL EYE CARE

 BEZ PARABENÓW

Zmęczenie, stres, brak snu, to główne czynniki wpływające na stan skóry wokół oczu, który jako pierwszy zdradza nasz wiek. Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i wrażliwa, ponieważ jest od 5 do 10 razy cieńsza od pozostałej części twarzy, a ponadto poddana jest nieustannej  mimice - śmiechowi, mrużeniu oczu, tarciu oczu, intensywnemu ruchowi mięśni etc. Z wiekiem, wszystkie te czynniki wpływają na progresywną redukcję napięcia skóry i jej elastyczności, pogarszającej się również poprzez nasze nawyki np. opalanie na słońcu. Grubość i niska zawartość w komórkach tłuszczowych kolagenu i elastyny powoduje, że skóra wokół oczu staje się niezwykle delikatna i wymaga efektywnej pielęgnacji, aby wszystkie te symptomy we właściwy sposób zredukować.

WPŁYW ZABIEGU NA SKÓRĘ WOKÓŁ OCZU


Działanie:
~        Zabezpiecza skórę przed czynnikami zewnętrznymi.
~        Nawilża, odżywia i regeneruje.
~        Redukuje obrzmienia i działa drenująco.
~        Rozjaśnia ciemne plamy wokół oczu.
~        Redukuje drobne linie i zmarszczki.


 
PRODUKTY PROFESJONALNE DO ZABIEGU


Ø  Serum eksfoliujące do skóry wokół oczu Premiere Solution
Ø  Płatki kolagenowe pod oczy Collagen Eye Pads
Ø  Płat kolagenowy na oczy Full Eye Mask
Ø  Koncentrat do płatu kolagenowego na oczy Eye Concentrate
Ø  Maska proszkowa Eye Powder Mask
Ø  Skoncentrowane serum pod oczy Special Eye Care Serum

Charakterystyka składników produktów:


    Serum eksfoliujące do skóry wokół oczu Premiere Solution

Preparat o niewielkiej ilości retinolu zawierający składniki przeciwobrzękowe, obkurczające naczynia oraz antyoksydanty:

~        Bisabolol: główny składnik rumianku, powszechnie stosowany ze względu na działanie kojące, przeciwzapalne, wygładzające oraz chroniące skórę.
~        Retinol: składnik o działaniu eksfoliującym, sprzyjający redukcji zmarszczek oraz regeneracji skóry.
~        Pochodna rutyny:  flawonoid, który w widoczny sposób poprawia mikrocyrkulację i wykazuje  niesamowitą  zdolność  przeciwdziałania wolnym rodnikom.
~        Tetrapeptyd: składnik usuwający obrzmienia i widocznie redukujący “worki” pod oczami.

    Płatki kolagenowe pod oczy Collagen Eye Pads

Płatki nasycone dużą zawartością kolagenu.

    Płat kolagenowy na oczy Full Eye Mask

Maska o wysokiej zawartości kolagenu, a jej działanie jest wzmacniane Koncentratem na oczy. Płat wzmaga działanie pozostałych składników zawartych w aktywatorze.

    Koncentrat do płatu kolagenowego na oczy Eye Concentrate

Głęboko nawilżający koncentrat o właściwościach regenerujących, zwiększających elastyczność skóry oraz wpływających na utrzymanie stałego poziomu kolagenu w skórze. Składniki preparatu:

~        Wyciąg z Chlorella: zielony wodorost, zawierający bardzo dużą ilość witamin, minerałów i aminokwasów, o właściwościach odżywiających skórę. Dodatkowo działa regenerująco.
~        Wyciąg z Ulva lactuga: zielony wodorost popularnie zwany “sałatą morską”. Wykazuje silne właściwości uelastyczniające i wspomagające utrzymanie stałego poziomu kolagenu w skórze. Regeneruje i odnawia skórę uszkodzoną.
~        Kwas hialuronowy: odgrywa istotną funkcję w strukturze skóry, jest odpowiedzialny za jej elastyczność oraz zatrzymywanie wody w tkankach.

    Maska proszkowa Eye Powder Mask

Maska plastyczna mieszana z wodą. Składa się z wodorostów, rośliny Brunnichia ovata (redvine), jeżyny, “niebieskiego kurzyśladu” i skalnicy. Dzięki obecności dużej ilości składników aktywnych następuje poprawa mikrocyrkulacji, redukcja “worków” pod oczami  i rozjaśnienie strefy wokół oczu.

    Skoncentrowane serum pod oczy Special Eye Care Serum

Płynne serum niwelujące najwcześniej pojawiające się defekty cienkiej skóry wokół oczu tj. kurze łapki, worki pod oczami, odwodnienie skóry oraz ciemne obwódki i plamy. Serum zawiera:

~        Bisabolol: główny składnik olejku pozyskanego z rumianku o właściwościach uspokajających skórę, wygładzających, zmiękczających oraz przeciwzapalnych.
~        Ekstrakt z Aloe vera - regenerujący i nawilżający, bogaty w śluz, witaminy i oligoelementy.
~        Wyciąg z ruszczyka kolczastego Ruscus aculeatus - o właściwościach przeciwobrzękowych i obkurczających naczynia krwionośne.
~        Ekstrakt z borówki - bierze udział w procesach mikrocyrkulacji, zwiększając wytrzymałość naczyń i redukując ich przepuszczalność.
~        Ekstrakt z cytryny - o właściwościach wybielających, bogaty z witaminę B12, kwas foliowy i żelazo.
~        Wyciąg z owsa - o właściwościach wygładzających i uspokajających podrażnienia dzięki zawartości protein oraz przeciwdziałających odwodnieniu poprzez lipidy i substancje absorbujące wodę.
~        Zielone algi Chlorella - zawierają mnóstwo witamin, minerałów i aminokwasów, które odżywiają skórę. Ponadto działają silnie regenerująco.
~        Witaminy A, E i F - stymulują aktywność komórek, wykazują niezwykłe właściwości antyoksydacyjne.
~        Olej jojoba - złożony w 96% z ceramidów, bogaty w witaminę E, F i kwas linolenowy o właściwościach silnie regenerujących i utrzymujących wilgoć w skórze. Jego regularne stosowanie zapewnia gładkość, nawilżenie i naturalny blask cery.
~        Olej sezamowy - tłoczony na zimno z nasion sezamu o własnościach nawilżających i rewitalizujących.
~        Kwas hialuronowy - składnik skóry odpowiedzialny na jej poziom wilgoci i elastyczności, zapewnia właściwą "objętość" skóry.
~        System oligopeptydów pozyskanych z oczyszczonych drożdży - aktywizują komórki skóry, stymulują jej naturalne mechanizmy obronne i sprzyjają namnażaniu komórek, co udowodniono w testach in vitro.


SCHEMAT ZABIEGU W GABINECIE:


Zabieg skierowany dla strefy oczu z wyraźnymi oznakami starzenia się.


1. Zmycie skóry używając Mleczka do Demakijażu Oczu Eye Instant Cleanser.


2.Wykonanie digipresury w odpowiednich punktach energetycznych z użyciem Olejku do digipresury SHIBAI® Energy Points Essence.


 3. Nałożenie Serum eksfoliującego Premiere Solution i delikatnymi, okrężnymi ruchami wmasowanie w skórę  wokół oczu aż do całkowitego wchłonięcia.


4. Aplikacja na 10 minut  Płatków kolagenowych pod oczy Collagen Eye Pads.


5. Położenie Płatu kolagenowego na oczy Full Eye Mask i skropienie Koncentratem do płatu kolagenowego na oczy Eye Concentrate tak, aby płat był w całości zmoczony.


6. Przygotowanie Maski proszkowej Eye Powder Mask   i nałożenie na wcześniej położony Płat kolagenowy na oczy na 15-20 minut.


7. Zakończenie zabiegu Skoncentrowanym serum pod oczy Special Eye Care Serum.

PRODUKTY DO PIELĘGNACJI W DOMU    Mleczko do demakijażu oczu Eye Instant Cleanser 50 ml

Dwufazowe mleczko do demakijażu delikatnej strefy oczu o właściwościach nawilżających i oczyszczających, polecane dla cer najbardziej wrażliwych. Przywraca skórze gładkość i miękkość, nie działa podrażniająco i skutecznie zmywa nawet najbardziej trwały makijaż bez naciągania skóry.

    Skoncentrowane serum pod oczy Special Eye Care Serum 30 ml

Płynne serum niwelujące najwcześniej pojawiające się defekty cienkiej skóry wokół oczu tj. kurze łapki, worki pod oczami, odwodnienie skóry oraz ciemne obwódki i plamy. Serum zawiera:

~        Bisabolol: główny składnik olejku pozyskanego z rumianku o właściwościach uspokajających skórę, wygładzających, zmiękczających oraz przeciwzapalnych.
~        Ekstrakt z Aloe vera - regenerujący i nawilżający, bogaty w śluz, witaminy i oligoelementy.
~        Wyciąg z ruszczyka kolczastego Ruscus aculeatus - o właściwościach przeciwobrzękowych i obkurczających naczynia krwionośne.
~        Ekstrakt z borówki - bierze udział w procesach mikrocyrkulacji, zwiększając wytrzymałość naczyń i redukując ich przepuszczalność.
~        Ekstrakt z cytryny - o właściwościach wybielających, bogaty z witaminę B12, kwas foliowy i żelazo.
~        Wyciąg z owsa - o właściwościach wygładzających i uspokajających podrażnienia dzięki zawartości protein oraz przeciwdziałających odwodnieniu poprzez lipidy i substancje absorbujące wodę.
~        Zielone algi Chlorella - zawierają mnóstwo witamin, minerałów i aminokwasów, które odżywiają skórę. Ponadto działają silnie regenerująco.
~        Witaminy A, E i F - stymulują aktywność komórek, wykazują niezwykłe właściwości antyoksydacyjne.
~        Olej jojoba - złożony w 96% z ceramidów, bogaty w witaminę E, F i kwas linolenowy o właściwościach silnie regenerujących i utrzymujących wilgoć w skórze. Jego regularne stosowanie zapewnia gładkość, nawilżenie i naturalny blask cery.
~        Olej sezamowy - tłoczony na zimno z nasion sezamu o własnościach nawilżających i rewitalizujących.
~        Kwas hialuronowy - składnik skóry odpowiedzialny na jej poziom wilgoci i elastyczności, zapewnia właściwą "objętość" skóry.
~        System oligopeptydów pozyskanych z oczyszczonych drożdży - aktywizują komórki skóry, stymulują jej naturalne mechanizmy obronne i sprzyjają namnażaniu komórek, co udowodniono w testach in vitro.

    Krem do pielęgnacji skóry wokół oczu Expresion Eye Cream Deluxe 15 ml

Krem do skóry wokół oczu "3 w 1". Drenuje worki pod oczami, wygładza zmarszczki i unosi powieki, szczególnie polecany dla skóry wokół oczu wymagającej regeneracji. Skład kosmetyku:

~        Bisabolol - o działaniu kojącym i relaksującym skórę wokół oczu, szczególnie reagującą na stres, zanieczyszczenie środowiska oraz podrażnienia.
~        Ekstrakt z Aloe vera - o właściwościach silnie regenerujących i nawilżających, bogaty w śluz produkowany przez roślinę, oligoelementy i witaminy.
~        Ekstrakt z myszopłocha - o właściwościach obkurczających naczynia oraz przeciwobrzękowych.
~        Ekstrakt z borówki czarnej - o właściwościach wygładzających, łagodzących podrażnienia i relaksujących, działa wzmacniająco na naczynia włosowate.
~        Ekstrakt cytrynowy - działa rozjaśniająco, bogaty w witaminę B12, kwas foliowy i żelazo.
~        Ekstrakt z owsa - o właściwościach wygładzających, redukujących podrażnienia oraz dzięki obecności protein, utrzymujących pH skóry na poziomie 5.5. Złożony z lipidów i substancji zatrzymujących wodę przeciwdziała odwodnieniu i stanowi barierę ochronną przed zanieczyszczeniami środowiska.
~        Witaminy A, E i F - antyoksydanty, stymulujące aktywność komórek.
~        Olej jojoba - złożony w 96% z ceramidów, bogaty w witaminę E, F i kwas linolenowy, regenerujące warstwę hydrolipidową naskórka. Doskonale wygładza, nawilża i dodaje skórze blasku.
~        Olej sezamowy - tłoczony na zimno olej o właściwościach nawilżających i rewitalizujących.
~        Kwas hialuronowy - odpowiedzialny za utrzymywanie elastyczności skóry, wykazujący niesamowitą zdolność do zatrzymywania w niej wody.
~        Oligopeptydy pozyskane z drożdży - aktywują komórki w skórze, przyspieszając proces ich odnowy.
~        Pochodna rutyny - flawonoid poprawiający mikrocyrkulację, działający jako doskonały antyoksydant.
~        Tetrapeptyd - o działaniu napinającym naskórek. Natychmiastowo wygładza i redukuje niedoskonałości topografii skóry wokół oczu.

    Maska ujędrniająca skórę wokół oczu przed snem Wide Eyes Beauty Sleep Mask 50 ml

Doskonała maska do użycia przed snem o działaniu ujędrniającym, redukującym zmarszczki i drobne linie, głęboko nawilżająca, chroniąca skórę przed czynnikami z zewnątrz. Działa przeciwobrzękowo oraz znosi oznaki zmęczenia. Można ją zmyć lub pozostawić na noc. Stanowi kontynuację pielęgnacji skóry wokół oczu po zabiegu w gabinecie. Skład kosmetyku:
 
~        Olej słonecznikowy - olej bogaty w witaminę E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe o działaniu przeciwrodnikowym, chroni przed działaniem promieniowania UV.
~        Bisabolol - o działaniu kojącym i relaksującym skórę wokół oczu, szczególnie reagującą na stres, zanieczyszczenie środowiska oraz podrażnienia.
~        Gingko biloba - o działaniu przeciwstarzeniowym ze względu na właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalnym i aktywizującym cyrkulację krwi. Objawy starzenia się strefy oczu stają się mniej widoczne, szczególnie u osób dojrzałych.
~        Borówka czarna - o właściwościach wygładzających, łagodzących podrażnienia i relaksujących, działa wzmacniająco na naczynia włosowate.
~        Hexapeptyd-9 - o działaniu regenerującym, przeciwdziałającym powstawaniu zmarszczek dzięki stymulacji syntezy kolagenu, redukującym ich obecność, zwłaszcza wokół oczu oraz na czole. Jest to łagodniejsza forma jadu kiełbasianego.