kalinea

HENNA


    Jeśli stawiamy na wygodę oraz bardziej naturalny wygląd lub gdy oczy łzawią i mamy uczulenie na tusz do rzęs możemy wypróbować barwienie rzęs henną. Także brwi będą pięknie podkreślone, jeśli zostaną za jej pomocą przyciemnione o kilka tonów.
    Henna jest zabiegiem polegającym na delikatnym farbowaniu włosków. Kolor ulega stopniowemu wymywaniu. Efekt utrzymuje się na rzęsach przez około 3 - 4 tygodnie. Zabiegu na rzęsy nie należy powtarzać częściej niż co miesiąc, gdyż mogą one ulec osłabieniu.
    W przypadku brwi, rezultat przyciemnienia będzie mniej trwały. Zwykle najpóźniej po dwóch tygodniach trzeba wykonać zabieg ponownie, ale zdarza się, ze henna znika dużo wcześniej. Nie należy jednak przesadzać z częstotliwością wykonywania henny. Tylko w wyjątkowych sytuacjach powinno się farbować brwi w odstępie tygodnia.


Kolory
    W drogeriach można zwykle kupić hennę czarną lub brązową. W gabinecie kosmetycznym możemy wybierać spośród szerszej gamy barw, mi.in grafitowej, szarej, mieszanki czerni z brązem.
     Brunetkom najbardziej pasują głębokie, wyraziste barwy. Jednak blondynki o jasnej karnacji powinny się wystrzegać czarnej henny i korzystać raczej z odcieni brązowego oraz szarego. 
W domu czy w gabinecie?
    Samodzielne wykonywanie henny może przynieść mniej trwały i niezbyt równomierny efekt (ryzykujemy niechciane zabarwienie skóry). Warto pamiętać, że w gabinetach kosmetycznych używa się preparatów profesjonalnych. Ponadto, wprawna ręka specjalisty potrafi wyczarować właściwy kształt brwi (depilacja) i dobrać odpowiedni odcień.

Zalety
      Ogromną zaletą farbowania brwi i rzęs jest trwałość.  Możemy zażywać kąpieli w basenie, korzystać z sauny,  pocić się i kolor z brwi oraz rzęs nie spłynie tak, jak stałoby się to w przypadku użycia kredki lub tuszu.
     Ponadto rzęsy zabarwione henną wyglądają bardzo naturalnie. Henna jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających jasne brwi i rzęsy, "znikające" przy braku makijażu. Stanowi także naturalne podkreślenie oprawy oka wiosną oraz latem, kiedy nie chcemy stosować pełnego, cięższego makijażu (henna jedynie nadaje kolor, nie pogrubia i nie przedłuża rzęs, dlatego efekt nie jest tak spektakularny, jak przy użyciu maskary). 


Wady
Po zastosowaniu henny może wystąpić reakcja uczuleniowa, jednak jest to rzadka przypadłość.