kalinea

                                 

MAKIJAŻ ŚLUBNY

    Charakteryzuje go przede wszystkim subtelność oraz wyszukana pastelowa paleta kolorów. Modny jest obecnie makijaż delikatny, pastelowy, świetlisty, który musi być trwały i wodoodporny. Do wizażystki należy dobór kolorystyki makijażu. Trzeba dobrać odpowiednią kolorystykę podkładu, cieni do powiek, różu, pomadki czy tuszu do rzęs do typu urody oraz zatuszować wszelkie niedoskonałości cery i rozświetlić twarz. Jest to ważne, ponieważ tylko wtedy makijaż będzie dopełnieniem a nie kontrastem w wyglądzie Panny Młodej. Makijaż ślubny łączy wiele cech: trwałość obok lekkości i naturalności, powinien spełniać wymagania makijażu fotograficznego, podkreślać atuty urody.

    Makijaż ślubny może być poprzedzony makijażem próbnym, który powinien być wykonany na około miesiąc przed ślubem. Podczas takiego spotkania poznaje się twarz klientki; uzyskuje możliwość analizy jej urody i przyporządkowania do odpowiedniego typu kolorystycznego, który ułatwi nam dobór kolorów i odcieni poszczególnych kosmetyków. Ponadto poznajemy osobowość, upodobania naszej klientki, styl sukienki i rodzaj fryzury. Dzięki tym informacjom i obserwacjom łatwiej będzie nam dostosować odpowiedni makijaż. Próbny makijaż wykonuje się również po to, aby Panna Młoda mogła wprowadzić jakieś zmiany oraz by mogła sprawdzić czy czuje się w wykonanym makijażu dobrze.
   
      Końcowy efekt każdego makijażu zależy od stanu skóry. Przed ślubem należy zadbać o jej zdrowy i promienny wygląd. Gładka i rozświetlona cera to połowa sukcesu. Profesjonalnie wykonane zabiegi kosmetyczne wpłyną korzystnie na kondycję skóry.   Ważne , aby zaplanować wcześniej po konsultacji z kosmetyczką, program pielęgnacyjny.  Trzeba pamiętać, że skóra potrzebuje czasu na regenerację.
Warto wykonać zabieg oczyszczania cery oraz peeling ponieważ zbyt dużo zrogowaciałych komórek naskórka sprawia, że skóra jest szorstka i wydaje się poszarzała. Słabo wchłania również wszelkie stosowane kosmetyki pielęgnacyjne.

     Aby makijaż prezentował się korzystniej należy na kilka dni przed ważnym  wydarzeniem zadbać o stylizację oka, tzn. wykonać regulację brwi i jeśli jest to wskazane również hennę. Przy krótkich rzęsach można dzień wcześniej dokleić kępki aby podkreślić oczy.MAKIJAŻ DZIENNY

     Zadaniem makijażu dziennego jest wydobycie naturalnego piękna każdej kobiety oraz zatuszowanie wszelkich niedoskonałości. Jest on praktycznie niewidoczny i niezwykle ,,wygodny" ponieważ utrzymuje się na twarzy przez cały dzień. Zawsze dostosowujemy go do pracy jaką wykonuje klientka. Niezwykle ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków i kolorów. Ten rodzaj makijażu jest odpowiedni dla każdej kobiety niezależnie od wieku i typu urody.MAKIJAŻ  WIECZOROWY

    Makijaż wieczorowy jest niezbędnym dopełnieniem każdej kreacji podczas wszelkiego rodzaju uroczystości. Z tej okazji mile widziane są wszystkie odważne efekty np. połysku i blasku. Kwintesencją makijażu powinny być mocno podkreślone oczy z wyraziście wytuszowanymi rzęsami lub doklejonymi sztucznymi kępkami. Wyjątkowości dodadzą nam zaskakujące dodatki takie jak drobinki złota na dekolcie. W makijażu wieczorowym śmiało możemy pozwolić sobie na bardziej nasycone barwy cieni czy ciemniejszy podkład dzięki czemu podkreślimy większość elementów twarzy. Znakomicie sprawdzi się makijaż ,,smoky eyes”podkreślony  mieniącymi się drobinkami pyłku brokatowego.