kalinea

Lavigor Dermocosmetics

Lavigor to marka produktów medycznych i dermokosmetycznych należąca do koncernu Grupo Tegor w Hiszpanii, będącego producentem leków homeopatycznych, odżywek dla sportowców, kosmetyków profesjonalnych do salonów kosmetycznych i SPA oraz supelmentów diety. Produkcja oparta jest na wysokiej jakości komponentach spełniających najwyższe kryteria sanitarne.

Piling medyczny
AntiAging

Salibionic 30% Peeling Pack

CELE ZABIEGUZestaw produktów na bazie wysoce stężonych kwasów: salicylowego i laktobionowego do walki z trądzikiem, fotostarzeniem i problemem występowania przebarwień. Zabiegi kwasami zdecydowanie poprawiają stan skóry problematycznej oraz ujednolicają cerę. Głównym zadaniem terapii jest uregulowanie procesu złuszczania skóry, który jest zachwiany w związku z występowaniem trądziku.

PRODUKTY - WŁAŚCIWOŚCIProdukt 1:

Roztwór Pre-Peeling Solution. Roztwór ściągający skórę do użytku zewnętrznego na bazie oczaru wirginijskiego o działaniu odtłuszczającym i aktywującym cyrkulację krwi, który zamyka pory skóry, oczyszcza ją i przygotowuje do nałożenia kolejno następujących po sobie następnych produktów z zestawu.
Kosmetyk należy użyć bezpośrednio przed nałożeniem pilingu chemicznego Salibionic 30 w celu usunięcia warstwy tłuszczowej i ewentualnych zanieczyszczeń pozostałych na powierzchni skóry, aby aktywność pilingu była jak największa, a penetracja w naskórku jak najwyższa. Szczególnie dotyczy to skóry trądzikowej, tłustej i problematycznej.
 
Produkt 2:

Piling chemiczny Salibionic 30. Piling chemiczny, w skład którego wchodzą kwas salicylowy (95% udziału kwasu) i kwas laktobionowy (5% udziału kwasu) współdziałające synergicznie. Kwasy działają keratolitycznie, przeciwzapalnie i antyseptycznie, co natychmiastowo wpływa na poprawę stanu skóry, zwłaszcza trądzikowej, powodując redukcję grubości jej warstwy rogowej oraz rozjaśnienie i ujednolicenie cery. Ponadto kwas salicylowy sprzyja szybszego gojeniu się wyprysków i podrażnień. Kwas salicylowy to krystalicznie czysty biały proszek, nierozpuszczalny w wodzie, pozyskiwany z wierzby białej (Salix alba) oraz brzozy zwisłej (Betula alba), którego działanie jest od lat potwierdzone, a skuteczność działania udowodniona wieloma badaniami i przeprowadzonymi zabiegami. Kwas salicylowy jest rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu oprócz tego, że złuszcza martwe komórki naskórka, ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową sebum i wnikania w głąb oraz oczyszczania porów skóry i mieszków włosowych. Kwas laktobionowy to polihydroksykwas najnowszej generacji otrzymany w procesie utleniania laktozy, działający powierzchniowo na skórę. W mniejszym stopniu wywołuje podrażnienia, jest bezpieczniejszy w użyciu i wykazuje większą siłę nawilżania. Działanie obu kwasów jest uzupełniające.
 
Produkt 3:

Neutralizator Neutralizing Solution. Produkt przywracający właściwe pH skóry po zabiegu pilingiem chemicznym, zawierający łatwo przyswajalny mleczan sodu oraz stabilizowaną witaminę C. Mleczan sodu na bazie kwasu mlekowego jest naturalnym czynnikiem nawilżającym obecnym w skórze, a odpowiednia postać stabilizowanej witaminy C umożliwia jej zadziałanie na powierzchni skóry, w jak najwyższym stopniu to możliwe, co jest szczególnie ważne ze względu na jej szybkie utlenianie się. Oprócz właściwości antyoksydacyjnych i depigmentujących, witamina C doskonale rozjaśnia naskórek.
 
Produkt 4:

Koncentrat Post-Peeling Concentrate. Serum złożone z proteoglikanów, wyciągu z róży dzikiej oraz witamin C, E i F o właściwościach głęboko nawilżających, ochronnych, odżywczych oraz regenerujących. Proteoglikany to rodzaj protein o wysokiej wadze molekularnej wykazujące niezwykłe właściwości nawilżające, wygładzające, rozjaśniające oraz pozostawiające na powierzchni skóry ochronny film. Wyciąg z dzikiej róży zawierający silnie skoncentrowane nienasycone kwasy tłuszczowe działa naprawczo na zniszczone struktury skóry oraz odżywczo. Witamina C o działaniu antyoksydacyjnym, hamuje proces melanogenezy oraz bierze udział w procesie syntezy włókien kolagenu, hamując fotostarzenie. Witamina E działa przeciw stresowi oksydacyjnemu skóry, natomiast witamina F złożona z niezbędnych kwasów tłuszczowych, stymuluje aktywność komórek, zmiękcza naskórek i przeciwdziała parowaniu wody, co prowadzi do jego odwodnienia i tym samym powstawania zmarszczek.

PRZEBIEG ZABIEGUPrzed aplikacją:


-          W tygodniu poprzedzającym zabieg nie należy wykonywać żadnych terapii złuszczających kwasami i depilacji. Nie należy również się opalać na słońcu, w solarium, ani stosować terapii nagrzewających lampami.
-          Zabieg przeprowadzamy na oczyszczonej skórze. W przypadku mężczyzn należy odczekać kilka godzin od ostatniego golenia zarostu.
-          Przeprowadzenie  wywiadu z pacjentem odnośnie przebytych ostatnio infekcji wirusowych, alergii lub ewentualnych zabiegów medycznych.
 
 
Podczas aplikacji:


-           Przygotowanie skóry do zabiegu odtłuszczając ją nasączonym wacikiem lub płatkiem Roztworem Pre-Peeling solution. Produkt ten oczyszcza skórę i przygotowuje ją do dalszych etapów zabiegu.
-          Nałożenie Pilingu medycznego Salibionic 30.  Aplikację rozpoczyna się od góry do dołu, od najmniej reaktywnych partii twarzy do najbardziej wrażliwych, bardzo delikatnymi ruchami. Piling pozostaje na skórze 2 minuty. Czas aplikacji wydłuża się z każdym następnym zabiegiem. Należy wziąć pod uwagę, że piling skutkuje uczuciem pieczenia i delikatnego swędzenia.
-          Po upływie powyższego czasu, piling  zmywa się ze skóry letnią wodą  za pomocą wacika lub płatka kosmetycznego. Po aplikacji skóra może być zaczerwieniona, a po zmyciu swędzenie może powrócić.
-          Następnie  nakłada się Neutralizator Neutralizing solution na kilka minut i zmywa go zimną wodą.
-          Następnie nakładamy Koncentrat Post-peeling concentrate, delikatnie masując w celu odżywienia i nawilżenia skóry oraz dzięki zawartości protein, ukojenia i ujednolicenia kolorytu skóry.


 
Po aplikacji:


-          W drugiej dobie po zabiegu następuje złuszczanie naskórka w postaci „wałkowania”. Skóra nie jest szczególnie podrażniona i zaczerwieniona. Pacjent normalnie funkcjonuje i nie musi pozostawać w domu.
-          Codziennie rano i wieczorem należy w skórę wmasować preparat kontynuujący zabieg kwasami Laviderm Bionic Complex, a następnie nałożyć krem pielęgnacyjny na dzień.
 
-          W żadnym przypadku nie wolno się opalać na słońcu, ani korzystać z solarium.
-          Należy chronić skórę preparatami z filtrem ochronnym np. GOLD SKIN PPF50 lub innymi kremami z oferty TDC. Ochrona musi być jak najwyższa, jeśli chodzi o filtr.
-          W tygodniu wykonywania złuszczania nie należy poddawać się żadnym zabiegom w gabinecie kosmetycznym.


 
ILOŚĆ ZABIEGÓW W SERII I CZAS TRWANIAW celu uzyskania satysfakcjonujących efektów, należy wykonać 6 zabiegów w serii co 2 tygodnie. W zależności od typu skóry, reakcji skóry lub innych czynników, zabieg może być wykonywany częściej, np. co 1-1,5 tygodnia. Ilość w serii również może być zmniejszona. Warunkiem zmniejszenia ilości zabiegów jest ich efektywność.


 
UWAGI I PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGUPreparaty zawierają kwas salicylowy i laktobionowy. Przeciwwskazania do zabiegu to osoby posiadające blizny przerostowe i bliznowca, uszkodzenia tkanki włóknistej, stany zapalne, świeże uszkodzenia skóry, kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby przyjmujące hormony, podczas kuracji izotretinoiną, z opryszczką oraz borykające się z dermatologicznymi chorobami skóry. Przed zabiegiem należy przeprowadzić wywiad z pacjentem, jeśli istnieje podejrzenie alergii na salicylany np. aspirynę. Po zabiegu może nastąpić pogroszenie cery, zwłaszcza w przypadku osób z trądzikiem w postaci otwartych wykwitów, które stopniowo ustąpią w kolejnych dniach z uwagi na oczyszczanie porów skóry.
Nie wolno stosować żadnych kosmetyków na bazie retinoidów na tydzień przed oraz podczas kuracji w celu uniknięcia komplikacji. W przypadku podrażnienia, należy skórę obmywać wodą przez 10-15 minut.