kalinea

MANICURE TRADYCYJNY

   Jest to klasyczny zabieg, który sprawi, że Twoje paznokcie będą wyglądały na zadbane i wypielęgnowane. Polega na nadaniu płytce odpowiedniego kształtu i długości. Skórki zostają zmiękczone specjalnym preparatem i delikatnie odsunięte. W razie potrzeby wycięte cążkami. Na życzenie Klientki paznokcie zostają pokryte lakierem. Na koniec wokół skórek nakłada się oliwkę i wmasowuje krem do rąk.


MANICURE SPA

   To odprężający zabieg obejmujący, poza tradycyjnym manicurem, zabiegi na dłonie (np. peeling, maseczkę odżywczą, masaż olejkiem aromatycznym). Skóra dłoni staje się gładka, dobrze nawilżona, miękka w dotyku.


MANICURE HYBRYDOWY

   To znakomite rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu na regularną troskę o swoje paznokcie. Tempo, w jakim toczy się nasze życie bywa ogromne i często okazuje się, że na regularne malowanie paznokci i pielęgnację skórek brak nam czasu. Na lekko zmatowioną płytkę nakłada się specjalną bazę, następnie dwie warstwy koloru lub białą końcówkę i zabezpiecza nabłyszczaczem. Daje to efekt ,,mokrego paznokcia" - paznokcie zachwycają nie tylko nasyconym kolorem ale również niepowtarzalnym blaskiem. Lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach do dwóch tygodni i nie niszczy naturalnej płytki.


PAZNOKCIE ŻELOWE

   Dla Pań, których natura nie obdarzyła mocnymi paznokciami lub styl życia nie pozwala na regularną pielęgnację naturalnej płytki oraz oczekujących na trwałe efekty poleca się metodę żelową. Żel utrzymuje się na płytce ok miesiąca, następnie należy wykonać jego nadlanie. Zaletą metody jest trwałość i możliwość wykonywania różnego rodzaju zdobień. Żele obecnie są bezkwasowe, co oznacza, że dzięki zastosowaniu nowoczesnej bezkwasowej formuły środki te nie niszczą naturalnej płytki paznokcia i nie wnikają bardzo głęboko w jej strukturę. Taki żel może być noszony przez bardzo długi okres czasu bez negatywnych skutków ubocznych dla paznokcia.
   Jak dbać o przedłużone paznokcie?

   Nic bardziej mylnego,  że po wykonaniu zabiegu, nie trzeba o nie dbać. Klientki często myślą, że jeśli paznokcie wykonała profesjonalna stylistka, to powinny się one długo trzymać i wspaniale prezentować przez kilka tygodni. Niestety, często nie biorą pod uwagę faktu, że takie paznokcie trzeba odpowiednio pielęgnować i regularnie je uzupełniać. Klientki nie zdają sobie sprawy, że domowa pielęgnacja jest tak samo ważna jak ta w salonie.

   Zasady dbania o  paznokcie żelowe:

1. Przede wszystkim należy zakładać gumowe rękawiczki przy wykonywaniu wszelkich prac domowych. Detergenty znajdujące się w środkach czyszczących oraz ciągłe moczenie dłoni, źle wpływają na masę żelową.

2. Należy uważać przy wykonywaniu codziennych czynności. Typowym, bardzo częstym przypadkiem oderwania się paznokci (tipsów) jest przytrzaśnięcie ich drzwiami od samochodu lub silne pociągnięcie nimi za klamkę. Nie używaj swoich paznokci jako otwieracza do puszek, co również powoduje osłabienie konstrukcji.

3.  Nie ,,majsterkuj" przy paznokciach. Oprócz  delikatnego przypiłowania wolnego brzegu, nie wolno ruszać struktury paznokcia, gdyż może spowodować uszkodzenie.

4. Uszkodzenie paznokcia, naderwanie lub złamanie należy zgłaszać bezpośrednio do stylistki paznokci.

5. Używaj bezacetonowch zmywaczy. Aceton rozpuszcza akryl oraz tips.

6. Stosuj olejki i kremy pielęgnacyjne, dzięki czemu skóra wokół paznokci będzie delikatna i zdrowa.

7. Usuwaj przedłużone paznokcie tylko w gabinecie stylizacji paznokci. Usuwanie ich domowymi sposobami, zrywanie, może doprowadzić do uszkodzenia naturalnej płytki.

8. Tipsa, który odpadł nie przyklejaj na klej typu „super glue”, bo możesz zainfekować paznokcia!

9. Co 3-4 tygodnie należy paznokcie dopełniać (czas ten jest uzależniony od indywidualnego wzrostu paznokci).


PARAFINA NA DŁONIE

   Zabieg parafinowy to świetne rozwiązanie problemu dyskomfortu skóry podczas jesiennych i zimowych chłodów. Przesuszona i zniszczona warunkami atmosferycznymi skóra wymaga wtedy dodatkowej pielęgnacji.

    Parafina nie tylko poprawia wygląd dłoni, a także stóp, ale i przywraca komfort i estetykę paznokciom. Poprawia także krążenie i pozytywnie wpływa na kości i stawy dłoni i stóp - tak więc jej działanie ogólnie poprawia stan i estetykę dłoni.

   Jak to działa?
Nałożona na skórę dłoni parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie. Pod maseczką temperatura podnosi się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz – pozwala na utrzymanie odpowiedniej ilości wody w naskórku.
Wysoka temperatura zabiegu ma swoje uzasadnienie. Ciepło rozszerza pory skóry, przez co zwiększa wchłanianie i intensywność działania substancji pielęgnacyjnych. Ciepła parafinowa kąpiel skutecznie rozgrzewa dłonie i stopy, rozluźnia spięte mięśnie.
   Etapy zabiegu:
W pierwszym kroku wykonuje się peeling skóry dłoni lub stóp dla usunięcia martwego naskórka. Następnie wmasowuje się w skórę mleczko lub inny kosmetyk pielęgnacyjny.
W odpowiednim naczyniu podgrzewa się parafinę i zanurza całe dłonie lub stopy.
Następnie dla utrzymania ciepła nakłada się odpowiednie rękawiczki (najpierw foliowe, a następnie rękawiczki frotte).Dłonie i stopy pozostawiamy otulone parafiną na około 15 minut.
    Przeciwwskazania: osteoporoza, świeże rany i blizny, alergia na parafinę, egzema, choroby zakaźne skóry (grzybica). 


MIKRODERMABRAZJA NA DŁONIE

     Niestety skóra na dłoniach również podlega procesom starzenia. Traci ona swoją młodzieńczą elastyczność, gładkość oraz jędrność. Mogą nawet pojawić się na niej plamy oraz przebarwienia.
     Ładnie wypielęgnowane dłonie to wizytówka każdego. Jednym z zabiegów pielęgnujących skórę dłoni i oddziałujących na nią kompleksowo jest mikrodermbrazja, polegająca na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Złuszczanie to odbywa się stopniowo – warstwa po warstwie skóry. Przy zabiegu wykorzystywane jest specjalne urządzenie wyposażone w głowice ścierające, które są pokryte malutkimi kryształkami  prawdziwego diamentu.

Mikrodermabrazja dłoni - przebieg zabiegu
     Procedura rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem skóry dłoni. Osoba wykonująca zabieg przykłada do skóry specjalną głowicę,  pokrytą drobnymi kawałkami diamentu, które ścierają naskórek. Włączona jest specjalna pompa, która zasysa skórę i potęguje efekt tarcia podczas zabiegu. Po kilku minutach nałożony zostaje preparat aktywny (ampułka, serum) i maska odżywcza. Całość trwa ok. 0,5 godziny. Mikrodermabrazję na dłonie można wykonać jednorazowo lub w serii, w zależności od potrzeb.

Mikrodermabrazja dłoni - efekty
     Mikrodermabrazja dłoni jest niezwykle skutecznym zabiegiem, który przynosi nieocenione efekty w postaci:
- złuszczenia naskórka,
- uelastycznienia skóry,
- wyrównania kolorytu skóry,
- zwiększenia przez skórę absorpcji substancji odżywczych.

Przeciwwskazania: wszelkie choroby zakaźne skóry typu grzybica, drożdżyca,świeże rany i blizny, alergia.