kalinea

POKONAJ ZMARSZCZKI BEZ UŻYCIA IGŁY – SHIREEN PORING-METHOD

Od ponad 100 lat ludzie próbują walczyć ze zmarszczkami, ponieważ w miarę upływu czasu niestety się starzejemy. Nasza skóra z wiekiem traci swój młodzieńczy wygląd i sprężystość. Proces starzenia skóry związany jest ze stopniowym osłabieniem włókien kolagenowych i utratą elastyny, które odpowiadają za jej odpowiedni wygląd. Zmniejsza się także ilość kwasu hialuronowego, co powoduje utratę wilgoci w skórze, obniża się więc jej elastyczność co powoduję, że się pojawiają niechciane zmarszczki.
Kwas hialuronowy, to obok kolagenu i elastyny podstawowa substancja decydująca o wieku naszej skóry. Jest ważnym składnikiem naszego ciała. Najwięcej, bo aż połowa jego zawartości znajduje się właśnie w skórze. Jest też ważnym składnikiem stawów oraz ciała szklistego oka. W stawach pełni funkcję smaru biologicznego. Kwas hialuronowy jest substancją silnie hydrofilną. Jego główna funkcja polega na wiązaniu wody w macierzy pozakomórkowej. W związku z tym jest istotnym składnikiem odpowiedzialnym za poziom nawilżenia skóry i jej elastyczność. Z wiekiem zawartość naturalnego kwasu hialuronowego w skórze obniża się, co jest jedną z głównych przyczyn pojawiania się zmarszczek. Dlaczego by więc nie wykorzystać właśnie tej naturalnej substancji, jaką jest kwas hialuronowy w walce z oznakami starzenia się na naszej twarzy, jakimi są zmarszczki. Systematyczne uzupełnianie ubytków kwasu hialuronowego w skórze opóźnia proces starzenia, wygładza zmarszczki oraz znacząco poprawia poziom nawilżenia skóry.
Kremy i żele nawilżające i przeciwzmarszczkowe, również te zawierające kwas hialuronowy działają tylko w wierzchnich warstwach naskórka nie docierając do głębszych warstw skóry. Dlatego efekt nie jest aż tak widoczny i długotrwały.
Natomiast kwas hialuronowy wykorzystywany dla celów medycyny estetycznej i kosmetologii jest dostępny w dwóch formach: usieciowanej i nieusieciowanej.
Kwas nieusieciowany stosuje się zarówno w medycynie estetycznej jak i kosmetyce. Jego zadaniem jest nawilżenie skóry, ograniczenie utraty wody a przez to zmniejszenie zmarszczek. Kwas nieusieciowany ma właściwości terapeutyczne, regeneruje i chroni komórki. Stymuluje odnowę komórkową. Stosuje się przede wszystkim w terapiach antiaging, uzupełnia niedobór naturalnego kwasu hialuronowego w skórze z oznakami starzenia. Nawilża głębsze warstwy skóry, zwiększa jej gęstość i elastyczność dając efekt naturalnego liftingu. Kwas usieciowany ma za zadanie wypełniać. Proces usieciowienia sprawia, że preparat przybiera postać stabilnego, nierozpuszczalnego w wodzie żelu, który ulega powolnemu rozkładowi, stopniowo wchłaniając się. Dzięki tym właściwościom kwas hialuronowy usieciowany nadaje się świetnie do wypełniania zmarszczek. Obecnie co roku tysiące kobiet na całym świecie korzysta z tej metody korekcji zmarszczek.

Polecamy naszą innowacyjną metodę na zwalczanie oznak starzenia się Shireen Proring-Method, aby przywrócić skórze magię młodzieńczej urody.

Shireen Poring-Method wykorzystuje do wstrzykiwania preparatu bezigłowe narzędzie, Shireen PoreJet, które doskonale sprawdza się w kosmetologii, przy zabiegach upiększających na twarz. Szczególnie dobre efekty uzyskuje się korygując bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki / dolne kąciki ust/, zmarszczki palacza oraz "lwią" zmarszczkę na czole. Zabiegi z wykorzystaniem metody Shireen Poring Method, powodują natychmiastowy efekt wygładzenia, nawilżenia i wypełnienia skóry. Na czym polega ta metoda i w jaki sposób pozwala osiągnąć tak znakomite rezultaty w krótkim czasie?

Zabiegi Shireen Poring -Method

Kuracja ta oparta jest na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie opracowanej formuły kwasu hialuronowego. Ma on działanie wiążące wodę w macierzy komórkowej, co powoduje zahamowanie procesu jej utraty i zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie, a w efekcie - jej wygładzenie. Sam zabieg wstrzykiwania roztworu jest właściwie bezbolesny, bowiem narzędzie PoreJet jest urządzeniem bezigłowym, a substancja Fluid One lub Fluid Plus wstrzykiwana jest pod ciśnieniem przez ujścia gruczołów łojowych bezpośrednio w wierzchnie warstwy skóry. Wstrzykiwacz Shireen PoreJet, można inaczej nazwać strzykawką bez igły. Preparat wstrzykiwany pod ciśnieniem za pomocą Shireen PoreJet, rozprowadza się pod skórą w kształcie stożka i w wchłania się o wiele lepiej i szybciej niż przy użyciu igły. Energia mechaniczna działania sprężyny i specjalnego tłoku wstrzykiwacza umożliwia pod dużym ciśnieniem szybko, lecz płynnie przeprowadzić bardzo cienki strumień substancji przez mikroskopijne otwory do tkanki podskórnej, bez nakłuwania igłą. Otwór w ampułce Poring-Method ma zaledwie 0,17 mm, czyli dwukrotnie mniejszy od najmniejszych igieł insulinowych. Metoda Shireen idealnie nadaje się do zwalczania i wypełniania zmarszczek, takich jak kurze łapki, zmarszczki wokół ust (tzw. „zmarszczki palacza"), bruzdy nosowo-wargowe, „lwie zmarszczki" między brwiami czy zmarszczki mimiczne. Efekt zabiegu jest natychmiastowy - skóra staje się młodzieńczo zaróżowiona i uelastyczniona, a płytkie zmarszczki przestają być widoczne. Jest to metoda bezinwazyjna i bezbolesna, a jej rezultaty utrzymują się przez długi czas.

                           

Dostępne są dwa preparaty do wstrzykiwania przy pomocy Shireen PoreJet. Preparat Fluid One jest to substancja oparta na formie niesieciowanej kwasu hialuronowego, jest to błyskawiczny środek nawilżający z delikatnym efektem wypełnienia stosowany na zmarszczki, zwiększający gęstość i elastyczność skóry. Dodatek mannitolu, naturalnego alkoholu cukrowego, w składzie kwasu hialuronowego znacznie spowalnia jego rozkład, co zwiększa długotrwałość efektu.
Natomiast drugi preparat Fluid Plus jest oparty na usieciowanej postaci kwasu hialuronowego, dlatego jego głównym efektem jest wypełnianie zmarszczek. Najlepiej zaleca się stosowanie mieszanki tych dwóch preparatów ponieważ ich działanie wzajemnie się uzupełnia. Z jednej strony mamy efekt wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym a jednocześnie zapewniamy naszej skórze rewitalizację, poprawę jej nawilżenia i gęstości, a systematyczne podawanie do skóry nieusieciowanego kwasu hialuronowego przedłuża trwałość wypełnienia.